23 May 2013

Erkek nasıl sevileceğini öğrenmek zorundadır.

Dünya erkek enerjisi ve onun hâkimiyeti yüzünden çıkan çatışmalardan, kavgalardan savaşlardan çok acı çekmiştir. Dengeye ihtiyaç vardır. Şu an yüzde doksan dokuz nispetinde erkek enerji vardır ve kadın ise sadece sınırlarda var olabilir. Bunu dengelemek için dişil enerjiler serbest kalmalıdır. Yegâne umut bundadır.
Erkek nasıl sevileceğini öğrenmek zorundadır. Erkek kalbin nasıl efendi olacağını ve zihnin ise sadık bir hizmetkâr olacağını öğrenmek zorundadır.


İçindeki erkek ve içindeki kadın birbirinin içinde kaybolduğunda, birbirinin içinde eridiğinde; artık ayrı olmadığında, tek parça haline gelmiş bir bütün olduğunda sen bir birey haline gelmiş olursun. Unutma, sen olduğundan başka bir şey olamazsın. Bu kalbinin derinliklerine işlesin: "Sen sadece olduğun şey olabilirsin, asla başka bir şey değil."


OSHO (ERKEK)


Evet erkek nasıl seveceğini öğrenmek zorundadır. Onun sevmeyi bilmeyen yüreğiyle yarattığı bu dünyada soluksuz kaldığımız zamanları düşündüğümde gerçekten de çıkış yolu erkeğin sevmeyi öğrenmesiyle olacaktır. 

BAYAN KOÇ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder